Sítotisk stále frčí

Přestože sítotisk je již poměrně starou technologií, stále se hojně využívá. Zvládnete s ní potisknout spousty druhů materiálů, různými tvary i rozměry. Tisk je kvalitní a často odolá i vnějším vlivům. Mezi materiál, který lze potisknout, patří: textil, sklo, plech, kov, dřevo, plast apod. Takže si vybere opravdu každý.

Mnoho firem využívá sítotisk k potisku reklamních předmětů. Nechat si natisknout vlastní propisky, hrníčky apod. dnes patří mezi firemní kulturu. Můžete jimi obdarovat šikovné zaměstnance, významné partnery, nebo je posílat potenciálním klientům. Dárky mají spoustu využití.

DIY: vyrob si vlastní tričko

Vytvořit si vlastní motiv na tričko můžete i vy doma. A to téměř profesionální metodou – sítotiskem. A jak na to? To vám prozradíme právě teď!
Pomůcky:

 Dřevěný rám
 Síťovina
 Nastřelovací sponkovačka
 Odmašťovač
 Světlocitlivá emulze
 Fólie
 Permanentní fix
 Zdroj světla
 Barvu na sítotisk

 

Potisk tenisových reklamních plachet

Při výrobě tenisových reklamních plachet u formy Tennis EQ Zlín je možnost výběru ze dvou materiálových variant (mPVC nebo HDPE). Základní standart je v zelené barvě o rozměrech 12 x 2 m nebo 12 x 2,4 metru, ale na přání zákazníka je možné vytvořit i atypický rozměr nebo alternativní barvu síťoviny. V nabídce firmy je i vytvoření návrhu kompletního grafického řešení včetně realizace. Tyto sítě se zaručují vysokou mechanickou odolnosti a nadstandardní ověřenou životností. Reklamní plachty od této firmy se vám jistě zalíbí.

Sítotisk - Ofsito.cz

Sítotisk je technologie potisku, která se může pyšnit dlouhou tradicí. V dnešní době je tato technika nepostradatelná, protože se uplatňuje při potiscích 3D předmětů, ale i textilního zboží. Barva je na potiskový materiál nanášena přes síťovinu (jemné vlákna), která je napnutá na hliníkovém rámu. Grafika je za pomocí světlocitlivé emulze nasvícená, a tím dochází k tisku.