Řezaná grafika aneb buďme vidět

Napsal Super User. Posted in Digitální tisk.

Řezaná grafika, foliopísmo, nebo signmaking, všechno jsou jména pro jednu docela jednoduchochou věc, pokud k tomu máte veškeré podklady a materiál. Jediný důvod, proč už všichni nejezdíme autem, na kterém veřejně hlásáme naše politické názory anebo nepoužíváme polepy oken ke sdílení oblíbených statusů z facebooku, je ten, že tohle všechno nám zprostředkovává velký stroj (čti mašina), která má hlasitost kolem sta decibelů. 

A co všechno se tedy dá tímto způsobem vytvořit? 

Singmaking obsahuje celou řadu oborů

Napsal Super User. Posted in Digitální tisk.

Singmaking je reklamní obor zaměřený na výrobu reklamních tabulí a vývěsních štítů. Spadá zde např.:

  • řezaná reklama

  • světelná reklama

  • polepy výloh

  • navigační tabule

  • polepy aut, atd.

Singmaking zahrnuje oblast technické a projektové přípravy, vlastní produkce a instalace. Znamená to tedy, že singmakingové firmy musí obsáhnout celou škálu oboru a profesí: od zpracování kovů či plastů, přes tiskové technologie až po architekturu a stavitelství. Nachází zde uplatnění i tzv. gravírování, což je technologie, která nahrazuje ruční rytí tím, že nápis či ornament vytváří odebíráním materiálu (například gravírování laserem či fotografií).  

stojan na produkty

 

Levná reklama na stínících sítích

Napsal Super User. Posted in Digitální tisk.

Stínící sítě jsou na ploty sportovních areálů instalovány především kvůli zastínění hrací plochy. Pro hráče není nic horšího, než když mu silný svit slunce zastíní výhled a on mine. Stínící sítě se však dají použít i na ploty firemních a soukromých pozemků. Nejčastěji se prodávají v základní zelené barvě, která je nejlevnější.

stínící sít

Dají se však sehnat i v jiných barevných provedeních. Kromě stínícího efektu, tyto sítě poskytují i levnou alternativu reklamních ploch. Proto kromě tenisových kurtů, stínící sítě nachází využití i u malých a středních podnikatelů. Při potisku pro firemní účely mějte na paměti, že v jednoduchosti je krása, proto doporučujeme jednoduchý a efektní potisk pouze s logem, telefonem, názvem a adresou.

Jak funguje digitální tisk?

Napsal Super User. Posted in Digitální tisk.

Možná i vy patříte mezi lidi, kteří se příliš nezajímají o technologické postupy a nemáte potuchu, v čem se liší digitální tisk od toho ofsetového.

Digitální tisk se liší způsobem nanášení barvy. Na rozdíl od ofsetového je digitální tisk rychlý, není potřeba v průběhu tisku dělat mezikroky, umožňuje vytisknout kontrolní výtisk a je možné tisknout i menší náklady.

Nevýhodou digitálního tisku může být to, že touto technologií není možné tisknout na strukturované papíry a jeho cena při tisku vyšších nákladů.